You are here: Home > Archiwum > XXV Konferencja Zastosowania Logiki w Filozofii i Podstawach Matematyki

XXV Konferencja Zastosowania Logiki w Filozofii i Podstawach Matematyki

12-13 maja 2022

(online)

[Komunikaty 2020]
Abstrakty
Lista uczestników

Mirna Džamonja, Institut de Recherche en Informatique Fondamentale (CNRS & Université de Paris-Cité), The Finite as the New Infinite (PDF)
Ludomir Newelski, Uniwersytet Wrocławski, Model Theory, a Survey with Particular Emphasis on Topological Methods (PDF)

Komitet Organizacyjny

Janusz Czelakowski, Uniwersytet Opolski
Anna Glenszczyk, Uniwersytet Śląski
Małgorzata Kruszelnicka, Uniwersytet Opolski
Elżbieta Magner, Uniwersytet Wrocławski
Tomasz Połacik, Uniwersytet Śląski
Marcin Selinger, Uniwersytet Wrocławski

oraz osoby odpowiedzialne za e-communication and computer setup:

Krzysztof Siemieńczuk
Bartłomiej Skowron, Politechnika Warszawska

Uwaga. Symbol (EN) przy nazwisku referenta znaczy, że (w razie obecności gości zagranicznych) referat będzie przedstawiony w języku angielskim. Symbol (PL) znaczy, że referat będzie zaprezentowany w języku polskim.

Czwartek (Thursday), 12 maja 2022

925 -     Otwarcie konferencji
Keynote Lecture:
  930 -     Ludomir Newelski (EN), Model Theory, a Survey with Particular Emphasis on Topological Methods.
1030 -     Janusz Kaczmarek (EN), Ontological Versions of Temporal Logics in Wolniewicz Structures of Lattices (Including Topological Interpretation). [undelivered]
1100 -      Przerwa (Coffee Break)
1130 -     Jacek Malinowski (EN), Connexive Logics and Relating Semantics.
1150 -     Urszula Wybraniec-Skardowska (EN), Operatory Counterparts of Reasoning.
1230 -     Tomasz Witczak (EN), Some Operations on Flou Sets: A General Framework.
1300 -     Przerwa (Lunch Break)
1500 -     Piotr Błaszczyk, Anna Petiurenko (EN), Euclid Parallel Axiom and Infinities.
1530 -     Adam Trybus (EN), Chwistek’s “On Axioms” as a Foundational Text in the History of Polish Logic.
1600 -     Mariusz Stopa (EN), Discussion of the Notion of Co-topos.
1630 -      Przerwa (Coffee Break)
1700 -     Marek Magdziak (PL), Existential Judgments.
1730 -     Marcin Drofiszyn (PL), Obligation Based on Preference.
1800 -     Agnieszka Kozdęba, Apoloniusz Tyszka (PL), Statements and Open Problems on Decidable Sets X N.
1830 -     Zakończenie sesji

Piątek (Friday), 13 maja 2022

Keynote Lecture:
  930 -     Mirna Džamonja (EN), The Finite as the New Infinite.
1030 -     Zofia Kostrzycka (EN), On Translation from Intuitionism to Brouwer’s Modal Logic.
1100 -     Przerwa (Coffee Break)
1130 -     Szymon Chlebowski (EN), Kripke Semantics for Intuitionistic Logic with Identity.
1200 -     Agata Tomczyk (EN), Sequent Calculus for a Boolean Extension of non-Fregean Logic SCI.
1230 -     Dawid Czech (EN), Proof-Theoretical Analysis of Intuitionistic Non-Fregean Logic and Its Extensions.
1300 -     Przerwa (Lunch Break)
1500 -     Wim Ruitenburg (EN), One Hundred Years of Logic for Constructive Mathematics.
1540 -     Yaroslav Petrukhin (EN), Algebraic Completeness of Bi-intuitionistic Multilattice Logic.
1610 -     Patryk Michalczenia (EN), Subnormal Modal Logics.
1640 -     Przerwa (Coffee Break)
1700 -     Jacek Hawranek (PL), Disjunction Property for Some Systems of Leśniewski's Ontology.
1730 -     Eugeniusz Wojciechowski (PL), The Definite Negation and Intuitionistic Logic.
1800 -     Elżbieta Magner (PL), The Connective „I… i…” in Polish.
1830 -      Zamknięcie konferencji