University of Wroclaw

25th Conference Applications of Logic in Philosophy and the Foundations of Mathematics

You are here: Home > Archiwum > XXIV Konferencja Zastosowania Logiki w Filozofii i Podstawach Matematyki > Komunikaty

Komunikaty

 

Komunikat 1

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 13 do 17 maja 2019 odbędzie się w Szklarskiej Porębie dwudziesta czwarta konferencja z cyklu Zastosowania Logiki w Filozofii i Podstawach Matematyki. Organizatorami spotkania są, tradycyjnie, Katedra Logiki i Metodologii Nauk Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Matematyki Uniwersytetu Opolskiego oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego. Patronat nad konferencją sprawuje Polskie Towarzystwo Logiki i Filozofii Nauki. Miejscem konferencji będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, ośrodek “Olimp” przy ulicy 1 Maja 62. 

Z wielką przyjemnością pragniemy powiadomić, że wśród zaproszonych gości na konferencji będą

Andreas Herzig, Université Paul Sabatier, Tuluza;
Emil Jeřábek, Czeska Akademia Nauk, Praga. 

Jak zawsze, liczymy na życzliwy odzew wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą logiką, a także pragmatyką logiczną, filozofią logiczną oraz podstawami matematyki i informatyki. Prosimy o zgłaszanie około 30 minutowych referatów w języku angielskim, nieprzekraczających jednej strony, w terminie do 2 kwietnia 2019; decyzja w sprawie przyjęcia referatu wysłana będzie do 12 kwietnia 2019. Szczegóły dotyczące spotkania, rejestracji i zgłaszania  propozycji referatów podamy  w następnych komunikatach oraz na stronie internetowej http://www.applications-of-logic.uni.wroc.pl/ .

Prosimy o rozpowszechnienie komunikatu wśród zainteresowanych osób i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji,

Janusz Czelakowski
Elżbieta Magner
Tomasz Połacik
Marcin Selinger
 

Komunikat 2

Uprzejmie przypominamy, że w dniach od 13 do 17 maja 2019 odbędzie się  XXIV konferencja z cyklu Zastosowania Logiki w Filozofii i Podstawach Matematyki. Organizatorami spotkania są, tradycyjnie, Katedra Logiki i Metodologii Nauk Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Matematyki Uniwersytetu Opolskiego oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego. Patronat nad konferencją sprawuje Polskie Towarzystwo Logiki i Filozofii Nauki.

Miło jest nam poinformować, że zaproszonymi gośćmi zbliżającej się konferencji będą:

  • Krzysztof R. Apt, Centrum Wiskunde & Informatica, Amsterdam; Uniwersytet Warszawski: Open problems in a logic of gossips;
  • Roberto Giuntini, Università degli Studi di Cagliari: Classical and quantum degrees of truth;
  • Andreas Herzig, Université Paul Sabatier, Tuluza: 1. Dynamic logic, 2. Stit semantics;
  • Emil Jeřábek, Czeska Akademia Nauk, Praga: Admissible rules and their complexity.

Jak zwykle, serdecznie zapraszamy do nadsyłania propozycji referatów z zakresu logiki, filozofii logicznej, pragmatyki logicznej i podstaw matematyki. Około 30 min. referaty prosimy zgłaszać wypełniając formularz rejestracyjny i dołączając liczący maksymalnie jedną stronę abstrakt odczytu. Prosimy, aby abstrakt sformułowany był w języku angielskim. Termin zgłaszania referatów upływa 2 kwietnia 2019, a decyzję w sprawie przyjęcia referatu wyślemy do 12 kwietnia 2019. Formularz oraz szczegółowe i aktualne informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie internetowej konferencji http://www.applications-of-logic.uni.wroc.pl/.

Opłatę konferencyjną w wysokości 250 zł prosimy wpłacić na konto Uniwersytetu Wrocławskiego:

BZ WBK S.A. 4 O/Wrocław
09 1090 2503 0000 0001 1110 6022

podając w tytule wpłaty imię i nazwisko uczestnika wraz z dopiskiem "Konferencja z logiki. 7003/3066/18". 

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem opłata musi być wniesiona przez Jednostkę Macierzystą uczestnika. W przypadku wpłat na konto Uniwersytetu Wrocławskiego dokonywanych przez osoby fizyczne faktura za udział w konferencji zostanie wystawiona na osobę fizyczną/wpłacającego. Jednocześnie uprzejmie prosimy o dołączenie w formularzu rejestracyjnym potwierdzenia dokonania przelewu lub o przesłanie potwierdzenia na adres wns.klmn@uwr.edu.pl.

Tegoroczne spotkanie, odbędzie się ponownie w Szklarskiej Porębie w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym "Olimp". Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej ośrodka: http://olimp-rzemieslnik.cul.com.pl/. Przypominamy również adres:

  Zespół Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Olimp”
    ul. 1 Maja 62
    58-580 Szklarska Poręba
    tel./ fax +48 (75) 717 23 42
    tel.(75) 717 20 26, 717 23 96
    e- mail: olimp@cul.com.pl

Koszt pobytu skalkulowany przez ośrodek "Olimp", obejmujący zakwaterowanie i wyżywienie przez cztery pełne doby, wynosi:

   749 zł w pokoju jednoosobowym (liczba miejsc jest ograniczona),
   677 zł w pokoju dwuosobowym.

 Opłatę miejscową w wysokości 2,25 zł od osoby za dzień pobytu pobierze ośrodek "Olimp" wraz z opłatą za pobyt.

Rezerwacji prosimy dokonywać wypełniając formularz rejestracyjny. Prosimy, aby dokładnie określić tam dzień i porę przyjazdu oraz dzień i porę wyjazdu. Na podstawie tych zgłoszeń organizatorzy dokonają w imieniu uczestników rezerwacji noclegów i posiłków w ośrodku "Olimp" w Szklarskiej Porębie. Każdy z uczestników będzie płacił za pobyt bezpośrednio ośrodkowi, który obliczy ostateczny koszt pobytu i wystawi fakturę VAT na podstawie danych zadeklarowanych w formularzu zgłoszeniowym. Ewentualne zmiany w rezerwacji prosimy zgłaszać, zawiadamiając zarówno ośrodek "Olimp" (olimp@cul.com.pl, tel. 75 7172342), jak i organizatorów (marcisel@uni.wroc.pl) w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2019.

Prosimy o rozpowszechnienie komunikatu wśród zainteresowanych osób i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji.

Janusz Czelakowski
Elżbieta Magner
Tomasz Połacik
Marcin Selinger

 

Komunikat 3

Uprzejmie przypominamy, że tegoroczne spotkanie odbędzie się, podobnie jak w latach poprzednich, w Szklarskiej Porębie w ośrodku "Olimp". Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej ośrodka: http://olimp-rzemieslnik.cul.com.pl/. Przypominamy również adres:

Zespół Wypoczynkowy „Olimp”
ul. 1 Maja 62
58-580 Szklarska Poręba
tel./fax   +48 75 717 23 42
tel.  +48 75 717 20 26, +48 75 717 23 96
e- mail: olimp@cul.com.pl


Ośrodek będzie przyjmował uczestników w poniedziałek 13 maja od wczesnych godzin popołudniowych; wieczorem przewidziana jest kolacja. Konferencja kończy się w piątek 17 maja po obiedzie.

W celu zapoznania się ze szczegółowym programem prosimy o odwiedzenie strony konferencji http://www.applications-of-logic.uni.wroc.pl/Program. Szczegółowe dane i mapka dojazdu do ośrodka znajdują się na stronie http://www.applications-of-logic.uni.wroc.pl/Lokalizacja.
    
Informujemy, że dla uczestników konferencji istnieje możliwość przejazdu z Opola do Szklarskiej Poręby mini-busem Uniwersytetu Opolskiego. Liczba miejsc jest ograniczona. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do profesora J.Czelakowskiego na adres jczel@math.uni.opole.pl.

Do zobaczenia w Szklarskiej Porębie!

Janusz Czelakowski   
Elżbieta Magner   
Tomasz Połacik  
Marcin Selinger