You are here: Home > Archiwum > XV Konferencja Zastosowania Logiki w Filozofii i Podstawach Matematyki

XV Konferencja Zastosowania Logiki w Filozofii i Podstawach Matematyki

4-7 maja 2010

Komitet Organizacyjny:

• Janusz Czelakowski, Uniwersytet Opolski
  • Tomasz Połacik, Uniwersytet Śląski
  • Marcin Selinger, Uniwersytet Wrocławski

Uwaga. Symbol (EN) przy nazwisku referenta znaczy, że (w razie obecności zainteresowanych gości zagranicznych) referat będzie przedstawiony w języku angielskim. Symbol (PL) znaczy, że referat będzie zaprezentowany w języku polskim.
Note. (EN) means that the talk is presented in English, (PL) - in Polish.

Wtorek (Tuesday), 4 maja 2010

Od godziny 14:00 do wieczora rejestracja uczestników w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym MSWiA Olimp w Szklarskiej Porębie, ul. 1 Maja 62.
Registration - from 2:00 PM.

Środa (Wednesday), 5 maja 2010

8:55 - Otwarcie konferencji (Opening of the conference)
Sesja przedpołudniowa (Morning session)
9:00 - Heinrich Wansing and Norihiro Kamide (EN), Intuitionistic trilattice logics.
10:00 - Wojciech Dzik (EN), Galois connections in Intuitionistic Logic.
10:40 - Przerwa (Coffee Break)
11:10 - Tomasz Połacik (EN), Games for Kripke models.
11:50 - Michał Zawidzki (EN), Methods of proving decidability of modal logics.
12:30 - Zofia Kostrzycka (EN), System of surroundings determined by KTB-algebras.
Sesja popołudniowa (Afternoon session)
15:00 - Jacek Wawer (EN), Cyclic indeterminism.
15:40 - Anna Borowska (PL), Algorytmy probabilistyczne i łańcuchy Markowa na tle wybranych zagadnień (Selected topics from probabilistic algorithms and Markov chains).
16:20 - Przerwa (Coffee break)
16:50 - Krzysztof Szymanek (PL), O puapkach myślenia probabilistycznego.
17:30 - Krzysztof Wieczorek (PL), Argumenty równi pochyłej. Chwyt retoryczny, czy uzasadnione ostrzeżenie?
18:00 - Elżbieta Magner (PL), Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceut±, czyli rzecz o spójniku międzyzdaniowym "lub" w języku naturalnym oraz spójniku alternatywy w ekstensjonalnej logice.
18:30 - Michał Sochański (PL), Rola wizualizacji w poznaniu matematycznym a tradycyjne zagadnienia epistemologii matematyki.

Czwartek (Thursday), 6 maja 2010

Sesja przedpołudniowa (Morning session)
9:00 - Janusz Czelakowski and Jerzy Pogonowski (EN), On set theory ZF1.5.
9:45 - Anna Bień (EN), The problem of singularity for planar grids.
10:30 - Przerwa (Coffee break)
11:00 - Eugeniusz Wojciechowski (EN), A quantifier-less predicate calculus.
11:40 - Piotr Kulicki (EN), Name calculus revisited.
12:20 - Marcin Tkaczyk (EN), Temporal Logic and Special Relativity.
Sesja popołudniowa (Afternoon session)
15:00 - Adam Kolany (EN), On formal methods of solving R.M.Smullyan puzzles again (O formalnych metodach rozwi±zywania zagadek logicznych R.M.Smullyana ponownie).
15:40 - Jerzy Pogonowski (PL), Alicja, labirynty i magiczny ogród. [Treść referatu przedstawił Adam Kolany.]
16:30 - Przerwa (Coffee break)
17:00 - Eugeniusz Wojciechowski (PL), Rachunek nazw z listami (A calculus of names with lists).
17:30 - Jacek Hawranek (PL), Nazwy nieostre - aspekty algebraiczne.
18:00 - Marek Magdziak (PL), Konieczność i istnienie. Propozycja analizy logicznej (Existence and necessity. A logical analysis).

Piątek (Friday), 7 maja 2010

Sesja przedpołudniowa (Morning session)
9:00 - Tomasz Furmanowski (PL), O przyczynowości w ujęciu Judei Pearla.
9:30 - Bartłomiej Skowron (PL), Topologiczne interpretacje mereologii (Topological interpretations of mereology).
10:10 - Tomasz Albiński (PL), O logice Kanta.
10:30 - Przerwa (Coffee break)
11:00 - Zbigniew Bonikowski i Urszula Wybraniec-Skardowska (PL), Operacje jednostkowe (Unit operations).
11:30 - Edward Bryniarski (PL), Wprowadzenie do metacybernetyki (An introduction to metacybernetics).
12:10 - Michał Tyburski (PL), Golog: technika abstrakcji metajęzykowej w Prologu (Golog: a technique of metalanguage abstraction in Prolog).
12:50 - Zamknięcie konferencji (Closing of the conference)